Кафедра іноземної мови

На кафедрі іноземних мов працює 30 вчителів, з них 26 викладає англійську мову, 4 – німецьку мову. Серед них:
Спеціалістів вищої категорії – 25
Спеціалістів першої категорії -1
Спеціалістів другої категорії -2
Спеціалістів – 2
Зі званням «Вчитель-методист» - 12
Зі званням «Старший вчитель» - 11
Відмінник освіти України – 5
    У 2021-2022 навчальному році колектив вчителів методичного об’єднання іноземних мов працювали над впровадженням нових педагогічних та інформаційних технологій у навчальний процес у рамках нового Державного стандарту освіти та методичної теми «Оновлення змісту навчання у сучасній шкільній освіті - прерогатива нової української школи». Протягом звітного періоду було проведено 4 засідання методичного об’єднання, на яких обговорювались питання щодо методичної роботи.
    На першому засіданні М/О було підбито підсумки роботи за попередній навчальний рік та зроблено аналіз результатів ЗНО з англійської мови учнів 11-х класів. Вчителів кафедри було ознайомлено з планом на 2021-2022 навчальний рік. Було обговорено та затверджено календарні плани вчителів кафедри. Вчителі поділилася досвідом щодо підготовки до Міжнародних іспитів та конкурсів з англійської мови та випрацювали план дії для створення оптимальних умов розвитку мовних та мовленнєвих функцій учнів.
    На другому засідання розглядались особливості виховної роботи з іноземних мов, а також було обговорено шляхи активізації роботи з ліцеїстами по підготовці до здачі ДПА та ЗНО. Також, було розглянути питання , винесені на розгляд педагогічної ради, та обговорено стратегії та шляхи підготовки презентації напрацювань перед колективом.
    Третє засідання було присвячено використанню комп’ютерних технологій в розвитку індивідуальних особливостей творчо-обдарованих дітей. Вчителі кафедри Белінський П.В., Молодек О.О., Глушку Л.П., Павлюк І.Ю., Сидоряк Н.О. поділилися досвідом використання навчальних платформ синхронно та асинхронно в умовах дистанційного навчання.
    На четвертому засідання М/О було підведено підсумки методичної роботи кафедри за рік. Кожного року ліцеїсти з нетерпінням чекають на тиждень іноземних мов, який, за традицією, проводиться в грудні та триває протягом двох тижнів. З неймовірним ентузіазмом та креативністю, учні вчилися, розважалися, досліджували, обговорювали, створювали, змагалися під час участі у Майстерні Санта Клауса, Піжамних вечірках, Кіновечірках, Різдвяних змаганнях "Традиції святкування Нового року Різдва в різних країнах світу" та проектах на тему «Мій улюблений різдвяний герой», конкурсі на найкращу листівку до Санта Клауса, та Різдвяних флешмобах. В травні учні 8-11-х класів активно долучилися до святкування Дня Європи: написання есе та листів, здійснили віртуальні мандрівки до музеїв Європи, було створено відеоролики, присвячені Дню Європи.
    Травневе засідання клубу Cambridge Club “Європейські цінності” для учнів 10-11-х класів, з залученням викладача англійської мови з Великої Британії, стало приємним підсумком року для старшокласників. Учні обговорювали головні цінності сьогодення: свободу, мир, корупцію, плагіат, дискримінацію в різних сферах життя.
    Потужною мотивацією до вивчення іноземних мов є здача міжнародних іспитів. Кожного року наші учні мають можливість скласти Кембриджські іспити на базі нашого ліцею, який є сертифікованим центром здачі міжнародних іспитів, а також інші міжнародні іспити на визначення рівня володіння мовою. В 2021 році Черновіцький ліцей №7 отримав платинову відзнаку за результатами міжнародних іспитів, які складали наші учні.
    Протягом 2021-20221 року наші учні активно готувались до здачі міжнародних іспитів Movers, Flyers, KET, PET та FCE. Наразі, четверо учнів вчителів Зеленько А.В., Червенюк Л.О., Москаль Л.Д. вже підтвердили свої знання з рівнем B2, а один учень вчителя Глушку Л.П. склав іспит FCE з результатом C1. Бажаємо удачі всім кандидатам на майбутніх іспитах.
    Вчителями кафедри було підготовлено переможців другого етапу Всеукраїнських предметних олімпіад: - з англійської мови: Гільчук Ю.В.- Цар Софія (8В) 3 місце, Кухта Олеся (8В) 3 місце, Сидоряк Н.О. - Ключук Артем (8В) 2 місце, Чопюк Софія (8А) 3 місце. Вербова Н.Л. – Колеснікова Александра(9В) 1 місце, Орлова С.В. – Бамбуляк Яна (9А) 2 місце, Ящевська Вікторія(9А) та Максимов Денис(9Б) 3 місця, Марчук Ігор (11Б) 1 місце. Карпенко О.О. – Дев’ятков Богдан (9Г) 3 місце. Глушку Л.П. – Шахова Єлизавета(10Б) 1 місце, Кравчук Андрій(10Б) 2 місце, Урсуляк Христина(11Б) 2 місце. Червенюк Л.О. – Коваленко Ольга (10А) 2 місце. Москаль Л.Д. – Колесник Софія (11А) 3 місце. -з німецької мови: Белінський П.В. - Урсуляк Христина (11Б) 2 місце, Шмигельска Н.В. - Кравчук Андрій(10Б) 3 місце, Малайдах С.В. – Цар Софія (8В) 3 місце.
    Вчителі кафедри брали активну участь в підготовці та проведенні педагогічної ради на тему «Формування свідомого національного самовизначення та духовних цінностей учнів ліцею 7», яка відбулась 29.12.2021р. Заступник директора з НВР Брандес Н.С. проаналізувала та висвітлила основні напрямки роботи кафедри та здобутки. В роботі педради активну участь брали наступні творчі групи, які підготували та представили наступні питання:
1. «Підвищення рівня ефективності уроків іноземної мови, виховного потенціалу та шляхи його реалізації» - Бужак Т.В., Загороднюк М.П., Зеленько А.В., Павлюк І.Ю.
2. «Формування учня як учасника ситуацій міжкультурного спілкування, як суб’єкта діалогу культур» - Червенюк Л.О., Глушку Л.П., Шмигельська Н.В. 3. «Індивідуальна робота з творчо-обдарованими дітьми – шлях до успіху» -Левицька М.В., Гільчук Ю.В., Сидоряк Н.О., Молодек О.О.
    У наступному навчальному році робота вчителів методичного об’єднання буде спрямована на подальше впровадження ефективних методів роботи онлайн та в умовах змішаного навчання, які сприятимуть якісному оволодінню навичками іноземної мови та практичному її застосуванню.